Според Джун,обаче, тези мерки не са помогнали особено. "Под огромен натиск съм", казва той. "Нямаме достатъчно пари".
Според Тао Дун, икономист от Credit Suisse Group AG в Хонконг, внезапният срив на мрежите за неофициално кредитиране разкрива колко крехка е нерегулираната финансова система на Китай. Достъпът до свежи пари намалява, на фона на държавните мерки за ограничаване на кредитирането, целящи да озаптят набъбващата инфлация.
"Проблемът е много по-голям в страната", твърди Тао, според когото неуредените частни кредити в национален мащаб възлизат на 4 трлн. юана или 8% от общите кредити в Китай. "Уънджоу е само върхът на айсберга", допълва той.
По-голямата част от нелегалните кредити са отишли при строители на недвижими имоти, което предизвика бума на имотите в Китай, твърди Тао. Така в Уънджоу цените са сред най-високите в страната. Подобни проблеми има и в богатия миньорски град Ордос на север и в индустриалното сърце Гуандунг на юг.
Сред рисковете за икономиката на Китай са потенциално замразяване на кредитирането, предизвикано от все по-масовото недоверие към нелегалните кредитори, според доклад на Уан Тао, икономист от UBS AG в Хонконг. Това би могло да предизвика масови фалити, предупреждава тя.
Около 80% от всички работни места в Китай са в малкия и средния бизнес, сочат данни на индустриалното министерство. По-голямата част от тях не могат да получат кредити от банките. Затягането на паричните потоци за бизнеса продължава да увеличава риска от "лоши" кредити към банките, според Финансовата служба в Уънджоу.
преди 13 години Е, ние, `щото сме я втасали. Това психическа подготовка ли трябва да е.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Илв и Петров са го казали много готино - " Проблема за спасяване на давещите се е проблем на самите давещи се ". Остап Бендер Всеки път , когато некадърния инвеститор иска да го спасяват, всъщност го играе "селския хитрец Андрешко" : ако спечеля - печеля аз, ако загубя - губим всички. отговор Сигнализирай за неуместен коментар