Руският купувач на имот и изборът му на дестинация за покупка след кризата
Според Лебедева, руснакът е станал със сигурност по-малко емоционален и повече прагматичен при избора си. Факторите, които най-много влияят на решението му, са климатът в съответната страна, лесният достъп до виза, историческата и културна близост с предпочитаната от него държава, цената на живота в нея, икономическите и политически рискове, нивото на законодателна защита на чуждия инвеститор, както и възможностите за ипотека.
Лебедева посочи, че преди кризата руснаците са разчитали предимно на собствените си спестявания за инвестиции в имоти извън Русия. Сега обаче те търсят и ипотечни кредити, за да финансират сделките. Най-малко руски инвеститори в Гърция се възползват от ипотеки (20-25% от купувачите), а най-много – в Кипър (70% от купувачите).
Има различия между обикновения купувач и инвеститора в имоти, отбеляза Лебедева. Докато обикновеният купувач може и да се подведе повече по емоцията и препоръките на негови близки при избора си, то инвеститорът е първо - по-малко емоционален, и второ – предпочита имотите в ценовия сегмент 150-200 хил. евро в Германия, Великобритания, Франция, Австрия, САЩ, Кипър, Израел и други страни.
Около 80% от инвеститорите купуват имот, защото обмислят придобиването на бизнес в съответната страна. Около 20 на сто от тях търсят жилище, в което да заживеят в някакъв бъдещ период, но дотогава искат то да им носи доходи. Последните руски инвеститори често се ориентират към покупка на готов хотелски бизнес.
преди 13 години Руският купувач-най добрия-добре че са те иначе глад и дребни въшки отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Руснаците останаха единствените, които купуват ваканцоинни имоти у нас. Те останаха единствените реални инвеститори в този сектор, след като е....майката на тъпите анпгличани. Руснака е добър клиент, и дава пари отговор Сигнализирай за неуместен коментар