Цената на фючърсите върху златото остана под натиск в петък след поредната доза оптимистични новини от САЩ. Въпреки положителната статистика за трудовия пазар жълтият метал отчете поскъпване от над 1% през миналата седмица след силната сесия в понеделник.
Златните фючърси с доставка през февруари поевтиняха с 1,43% в петък, затваряйки седмицата на ниво от 1 190,40 долара за тройунция. Активът обаче поскъпна с 1,25 на сто спрямо седмица по-рано поради глобалната волатилност вследствие на ситуацията на петролните пазари.
Доклад на Министерството на труда на САЩ показа, че американската икономика е добавила 321 000 нови работни места през ноември – много повече от прогнозните 225 000. Ръстът се оказа най-значителният от почти три години насам.
Октомврийските данни бяха ревизирани до 243 000 от по-рано представените 214 000, а равнището на безработица остана непроменено на 6-годишното дъно от 5,8%.
Поредните позитивни данни подчертаха мнението, че укрепването на икономическото възстановяване може да накара Федералния резерв да повиши лихвените проценти по-рано от очакваното от пазарите.
Доларовият индекс ICE, който измерва силата на щатската валута спрямо кошница от шест основни валути, достигна връх от 89,50 пункта – най-високото ниво от март 2009 г., и приключи деня с покачване от 0,82% до 89,39 пункта.
По-силният американски долар обикновено натежава върху търсенето на злато, тъй като ограничава интереса към деномонирания в зелените пари метал от притежателите на други валути.
Същевременно сребърните фючърси с доставка през март поевтиняха с 1,91%, в петък до 16,25 долара за тройунция. За седмицата цената на контрактите се покачи с 4,3 на сто.
Медта с доставка през март пък поевтиня с 0,41% в петък и се установи на ниво от 2,902 долара за паунд. За цялата изминала седмица цената на червения метал се покачи с 1,99% вследствие на надеждите за нови стимули от централните банки в Китай, Япония и Европа.
преди 10 години http://profit.bg/news/Dzhim-Rodzhurs-razkriva-klyucha-kum-tova-da-si-uspyal-investitor/nid-132052.html отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години щом ем зетката КАЗВА ......работата е ясна......къде са КИТАЙЦИТЕ и ИНДИЦИТЕ в тази формула с много НЕИЗВЕСТНИ не е ясно......за РУСНАЦИТЕ и ТУРЦИТЕ и вероятно ОПРАЗНЕНИЯ и пълен с ВОЛФРАМ федерален резерв няма да ГОВОРЯ........а хората си искат ЗЛАТОТО- ГЕРМАНИЯ , ХОЛАНДИЯ....... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години от 2013 ги чакам тея нови южни върхове нема и нема, ако имаш нешо ти под ръка аз щи дам долари, че банята ми стои в ъгъла недоправена там само на цокъла да се облепи и е готова, ама не ми се дават на 1200$ търсим нешо тънко на 500-600$ може и 200$ тамън ше си напраа и тръбите няма да ги сменям само ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години хахаха човекът с вицовете пак се появи..хахахах. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Споко, балонат изпуска постепенно. За първите 700 долара спад трябваха 3 години и вероятно за по нататъшните 700 долара спад ще трябват още 2-3 години!Бавно, но сигурно посоката е само надолу! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Със сигурно ще има нови върхове но в негативна посока! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ни Швейцарски референдуми, нит стротния долар, ни данните нишо не помага за прогнозите към 500$ аре бе нали щеше да слезе да купим поне оше малко че не ми достига за ъгъла на банята .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Тепърва ще покорява нови и нови върхове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар