Индексите на американските фондови борси на намериха единна посока в понеделник, като инвеститорите анализираха перспективите пред редица намерения на новата администрация в САЩ, включително вероятната данъчна реформа. Търговията в Азия, Европа и в САЩ беше белязана от минорни нагласи, след като в петък инициативата за отмяна на Obamacare от страна на Доналд Тръмп и Републиканската партия претърпя провал, припомня CNBC.
„Ако погледнете някои сфери, които помагаха на пазара, те отслабват леко“, казва Даниел Деминг, управляващ директор в KKM Financial.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average изтри 45 пункта от стойността, след като по-рано се понижи с близо 200 пункта. Измерителят отчете осма поредна губеща сесия, което е най-дългата серия от 2011 г. Goldman Sachs натежа най-много.
Широкият индекс S&P 500 се понижи с 0,1 на сто, като най-незадоволително се представиха финансовият сектор и телекомуникационните компании.
Nasdaq записа ръст от 0,2 на сто, след като за кратко се понижи с 1%.
„Това, което се случи в петък, затруднява инициативата за данъчна реформа“, коментира Джеръми Клайн, главен пазарен стратег във FBN Securities, но посочва, че ситуацията не е трагична. “Мисля, че хората осъзнават, че има много път да се извърви до данъчна реформа”, допълва той.
Този месец водещите индекси си поеха дъх след ралито след изборите през ноември. S&P 500 и Dow Jones отчитат понижение от по 1% от началото на март, a Nasdaq е без изменение.
Американският лек суров петрол WTI поевтиня с 0,38% до 47,79 долара за барел, а златото поскъпна с 0,48% до 1 254,45 долара за тройунция.
Еврото поскъпна с 0,59% до 1,0862 долара, йената също поскъпва спрямо долара до 110,68 йени за долар.
преди 7 години Ай са срива таз пирамида по борсите отговор Сигнализирай за неуместен коментар