Автомобилният свят ще се промени. В това са убедени и хората зад новата марка Faraday Future, която представи първия си продукт на изложението за потребителска електроника CES в Лас Вегас, САЩ. Той е напълно електрически и има за цел да подскаже за бъдещата гама на производителя.
Въпросният модел е само концепт, като носи името FFZero1. Той вероятно никога няма да се появи в серийно производство, но пък определено успя да привлече вниманието на автомобилния свят, доказвайки високата амбиция на новоизлюпения производител.
Машината използва изцяло карбонови шаси и купе, които ще се използват и за бъдещите серийни модели на компанията. Те ще представляват масови машини от сегмента на седаните, кросовърите и хечбеците. Въпросните автомобили на Faraday Future ще се появят на пазара като конкуренти на Tesla.
Именно от Tesla е зает и екипът на Faraday Future - Ник Самсън, Даг Рекхорн, Алън Чери, Том Весър, които са заемали ръководни постове в базирания в Калифорния производител на електромобили.
Към момента няма конкретна информация за бъдещата гама на Faraday Future. Компанията обаче обяви, че стартира строеж на завод в Невада, в който ще бъдат инвестирани 1 млрд. долара.
Колкото до спортната машина, която се появи на изложението в Лас Вегас и бързо си спечели прякора "Електрически Батмобил", тя използва четири електрически двигателя, разположени в главините на четирите колела. Общата им мощност е 1000 к.с., което позволява спринт от място до 100 км/час за около 3 сек. Максималната скорост на движение достига 320 км/час.
FFZero1 е оборудван и със система за автономно придвижване, която може да работи както в трафика, така и на писта, разкриват от компанията.
Още снимки вижте в Automedia.bg
Новият конкурент на Tesla излезе на сцената
Моделът на Faraday Future разполага с 1000 к.с. и използва четири ел. мотора
15:27 | 07.01.16 г. 2
Снимка: Ройтерс
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.

-
САЩ обмислят ограничения за допускане на територията си за граждани от десетки държави
-
Ирак е ликвидирал висш лидер на "Ислямска държава"
-
Колко опасни са квантовите компютри за критичната инфраструктура?
-
ЕЦБ се изправя пред дилемата дали да намали лихвите и през април
-
След сближаването със САЩ Русия има нов враг №1 - Великобритания
-
Кадър на деня за 14 март
Най-четени новини
-
Плоскости за баня вместо плочки - как да спестите време и пари?
-
Руски милиардер сключи най-скъпата сделка за жилище в Маями
-
Руският природен газ няма да намери лесно място в Европа при новите реалности
-
Без много шум Нидерландия се сдоби с Tomahawk, Москва отново е атакувана с дронове
-
Испанска хотелска верига купува жилища за работниците си заради растящите наеми
-
НАП пусна предварително попълнените данъчни декларации
-
Германия изглежда готова да направи Европа отново велика, стига Мерц да си разчете картите
-
Украйна удари предполагаем завод за дронове в Калужка област
-
Биткойнът и етерът потъват заради притесненията за икономиката на САЩ
Коментари
Финанси виж още
-
ЕЦБ се изправя пред дилемата дали да намали лихвите и през април
-
Dow скочи с над 650 пункта, но въпреки това записа най-лошата седмица от 2023 г. насам
-
Очаква се Фед да намали лихвите два пъти тази година, започвайки през септември
-
Европейските фондови борси затвориха на зелено
-
SOFIX изтрива 0,77% за седмицата
-
За пет дни 90 хил. българи подадоха предварително попълнени данъчни декларации
1
преди 9 години Волт вече има, аз залагам на Кирхов Мобайл след Ом Кар, *** да видим... :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години еййй никаква креативност като са мислили името на компанията :):) кво следва Ом Карс и Волт Ауто ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар