Търговията с правата за участие в увеличението на капитала на ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ (ФПП) започва от 1 март 2016 г., съобщи БФБ-София. Процедурата ще продължи до 11 март, а на 22 март 2016 г. ще се проведе аукционът за неизполваните права.
Емисионната цена на всяка от предложените за записване 5 582 537 акции е 1 лв., което е над текущата пазарна цена от 0,8 лв. за ценна книга. Тоест - дружеството се опитва да увеличи капитала си при цена, която е с 25% над пазарната.
Минимумът за успех на увеличението е записването на поне 1,7 млн. акции, или привличането на 1,7 млн. лв.
Набраните средства ще се използват за изграждането на втория жилищен комплекс до НСА, който вече се проектира.
Посредник по увеличението на капитала е ИП Фоукал Пойнт Инвестмънтс АД. Интересно е, че както ФПП АДСИЦ, така и ИП Фоукал Пойнт Инвестмънтс АД се управляват от изпълнителния директор Маню Моравенов. Адресите на двете дружества, както и собствениците са идентични, а именно - основен акционер е ФеърПлей Интернешънъл АД.
Основните акционери във фонда държат 74,33% от гласовете му. Това са свързаните лица ФеърПлей Интернешънъл АД с 40,50%, ФеърПлей Аграрен Фонд АД с 16,59%, Марио Захариев с 9,17%, Анна Захариева с 4,98% и ФеърПлей Къмършъл АД с 3,1%.
Фондовете на ПОК Доверие държат 7,98%, а на ПОК Бъдеще - 6,89%.
ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ отчете загуба от 1,63 млн. лв. за 2015 г. след загуба от 2,97 млн. лв. за 2014 г.
В същото време само през миналата година фондът има ръст на привлечените средства от банки до 12 млн. лв. от 4,7 млн. лв. в началото на 2015 г. Собственият капитал към 31 декември 2015 г. е 49,2 млн. лв., а привлеченият - 25,5 млн. лв. Основните активи на дружеството са имоти в Созопол, Черноморец, Банско, София, Сандански, Паничище.
Акциите на ФПП поскъпват с 59% за последните 12 месеца до 0,8 лв. за акция и 22 млн. лв. пазарна капитализация.
Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът на статията притежава една акция от капитала на дружеството.
Свързани компании:
преди 4 години Откраднал е 50 000 долара от фирмата, която управлява.Управлява капитал от 9 милиарда, които може би и тях ще открадне.Откраднал единствените пари от старата си фирма - 50к лева, като отворил за 1 ден сметка на компанията в райфайзенбанк, изтелглил парите в брой и после я закрил- квесторката го хванала и сега разследват Маню Моравенов. Какво да очакваме от него като CEO na BFB - там има 9 милиарда за крадене ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Замесеният в корупционни схеми доц. д-р Маню Моравенов е предложен да влезе всъстава на Съветът на директорите на Българска фондова борса (БФБ) на мястото надосегашния изпълнителния директор Иван Такев.Маню Моравенов е с дългогодишен опит в сферата на финансите и инвестициите, но далиимето и професионализмът му са толкова кристално чисти и ясни за публичността? И защочовек откраднал 11 милиарда публични средства ще заема толкова висок пост? Именнозаради неясен произход на средства и липсващите баснословни суми са причината г-нМоравенов да бъде обект на масови разпити от органите на реда. В момента се водиразследване за финансови пирамиди, които е управлявал в сферата на капиталовите пазарии използването на сладки държавни постове, които е заемал през годините.Публична тайна е, че Моравенов, бе уволнен от поста си на изпълнителен директор наинвестиционния посредник Фоукъл Пойнт Инвестмънтс АД и "Феърплей пропъртис"АД след като собственикът на компанията Марио Захариев стана жертва нанепрофесионалното отношение и схеми уронващи престижа на компанията. Безкрайнижалби и недоволни клиенти, загубени партньорства и откраднати пари, станаха причина,така известния капацитет да бъде отстранен от длъжност.Каква е връзката на Маню Моравенов с кмета на Созопол е другият въпрос, на които сетърси истинският отговор. Моравенов е помагал на Панайот Рейзи в присвояването насредства в особено големи размери и документални престъпления.По времето когато Моравенов управлява "Феърплей пропъртис", компанията купиватърговски сгради, басейн и нови апартаменти във ваканционното селище Санта Марина, вСозопол. С фалшиви документи и фирми фантоми, той присвоява големи суми отприходите на комплекса, за лична облага като за пореден път ощетява дружеството, коетоуправлява.Ще продължава ли Моравенов да заема редица ръководни длъжности в институции илинай-накрая ще попадне под надзора на закона предстои да разберем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Маню Моравенов е с дългогодишен опит в сферата на финансите и инвестициите, но далиимето и професионализмът му са толкова кристално чисти и ясни за публичността? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години А този малка подробност кой да я спомене ?- Право да участват в увеличението на капитала имат лицата, придобили акции най-късно 7 дни след датата на обнародване на съобщението по чл. 92а, ал. 1 от ЗППЦК или към 29.02.2016 г. /понеделник/;- Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право да участва в увеличението на капитала е 25.02.2016 г. /четвъртък/. отговор Сигнализирай за неуместен коментар