Заради кризата в еврозоната и мудното развитие на американската икономика луксозният престой в някои от най-добрите световни хотели едва ли са приоритет на пътуващите. Изследване на American Express Business Insights, цитирано от CNBC, показва обаче, че те се справят доста добре.
Разглеждайки тенденциите в хотелиерския сектор в Европа от спада през 2008 г. до първото тримесечие на 2011 г., Суята Бхатия, вицепрезидент на AMEX Business Insights за Европа и Азия, разкрива, че луксозното настаняване се възстановява по-бързо, отколкото хотелите в премиум или средния клас. Посетителите от САЩ и т. нар. регион БРИК - Бразилия, Русия, Индия и Китай – движат растежа.
„Харченето за лукс отново е на мода“, казва Бхатия. „Ако говорите с хора от индустрията, ще чуете да казват, че чувстват как хората извън Европа се завръщат и участват в тяхното възстановяване“.
И така – къде се намират най-добрите места за луксозен хотелски престой, където свикналите на лукса ще пръснат с удоволствие баснословни суми? CNBC се консултира с главния редактор на Luxury Travel Magazine Кристин Грей, за да представи десетте най-луксозни хотела на Стария континент.
Вижте някои от най-луксозните хотели в Европа в галерията


Българинът е песимист по природа, не вярва нито в имотното си състояние, нито в благополучието си
Желязков коментира кървавата атака в Сидни
Предупреждение от MI6: Русия е експанзионистична и ревизионистка заплаха
Трифонов: Това, че Асен Василев е излязъл с тънкото си гласче да пее химна - не го прави лидер на протеста
Близо три десетилетия след смъртта си Франк Синатра отново оглавява музисалните класации
Чили избра най-десния президент след Пиночет, завивайки в орбитата на САЩ
Цената на петрола се покачва поради по-добро търсене от Китай
Най-слабите продажби на дребно в Китай след Covid усилват икономическите рискове
Франция иска отлагане на вота в ЕС по търговското споразумение с Южна Америка
Пета Ла Ниня за шест години ще наруши реколтите и веригите за доставки
Изтеглянето на милиони мотори показва големия проблем на съвременните ДВГ
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Графика от 19-ти век с предупреждение: 2026 г. ни чака финансова криза
Използването на социалните мрежи намалява концентрацията при децата
Шефът на MI6 предупреждава Путин: Няма да изоставим Украйна
Тръмп похвали мъжа, обезоръжил единия нападател в Сидни
Франция пусна най-дългия градски лифт в Европа
преди 14 години Всъщност хотелът разполага със 173 стаи, от които 48 Junior Suite, 7 Suite и 4 топ апартамента. Цената на най- скъпият от топ- апартаментите е 15 000 швейцарски франка на вечер и е кръстена МАЕСТРО на маестро Караян. Площта на този апартамент е 400 кв.м. Хотелът разполага с 2 ресторанта, единият от които- The Restaurant, е gourmet ресторанта с горепосочените отличия, а Garden Restaurant е известен с отличната си европейска кухня и терасата, с главозамайваща гледка към езерото. Хотелът тази година е на първо място сред луксозните хотели в Швейцария. Спа центърът получава отличие за best country spa in Switzerland, както и Best interior design. Освен историческа забележителност в Цюрих, хотелът е и един своеобразен музей. Разполага с над 150 скулптури, сред които- на Хуан Миро и Рене Магрит. Произведенията на изкуството са разположени из целия хотел. Ценителите могат да разпознаят картини от различни епохи в изкуството. Определено хотелът си заслужава да бъде видян. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Хубава работа, ама - ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар