Китай, който отдавна е известен като производител на стоки ментета - софтуер и марково облекло - достигна нов рубеж в пиратството - фалшиви цели магазини на американския Apple, предаде AP, цитиран от БТА.
Американка, която живее в Кунмин, в южната провинция Юнан, съобщи, че със съпруга й попаднали преди дни на три магазина, направени да изглеждат досущ като магазини на Епъл. Тя ги снимала и ги качила снимките в своя блог BirdAbroad, на които може да се види, че персоналът носи фланелки с логото на Apple, разговаряйки с потребители в магазина. Виждат се и реклами на iPad2.
Трите магазина не са сред оторизираните да продават продукти на Apple, чийто списък е публикуван на страницата на компанията.
Според Ройтерс дори служителите в магазините смятали, че работят за Apple.
преди 13 години Е, немойте с лошо! :)Едва ли става дума за менте продулти, а по-скоро за менте фирмени магазини. Манията по продуктите на Епъл в Азия е толкова голяма, че се търсят (и се намират) всевъзможни начини за не съвсем регламентираното пренасяне на хитовите джаджи от Щатите и други региони в Китай, Япония и на други места.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Десетина бомби, за жалост, най-вероятно няма да стигнат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Производството и продажба на ментета е държавна политика на китайскатакомунистическа партия. Проблема може да бъде решен по един единствен начин - десетина бомби и толкоз. отговор Сигнализирай за неуместен коментар