Борсовите индекси в САЩ не успяха да намерят обща посока и завършиха сесията с разнопосочни изменения. Това се случи след противоречиви настроения и честа смяна на посоката на движение.
Индексът на субите чипове Dow Jones Industrial Average се повиши с 0,12 на сто до 19 538 пункта. Така показателят постигна ръст за четвърти пореден ден, пише marketwatch.
Широкият индекс S&P 500 обаче се понижи с 0,11 на сто до 1 114 пункта. За момента около 41 на сто от компаниите, попадащи в широкия индекс са предали тримесечните си отчети, предава АР.
Качеството на очакваните отчети е ключово за представянето на индекса през следващите дни. Не по-малко от техническа гледна точка обаче е и днешното затваряне над 1 113 пункта, което е нивото на 200-дневната плъзгаща се средна на индекса.
Силно представяне днес регистрираха акциите на DuPont, които поскъпнаха с близо 3,5 на сто след трикратния ръст на печалбата на компанията за второто тримесечие. Освен това ръководителите на компанията, която е част от индекса на сините чипове Dow Jones, завишиха прогнозите си за цялата година.
На обратния полюс останаха акциите на ВP, след като компанията обяви загуба от 17,2 млрд. долара и очаквания за разходи от над 32 млрд. долара за почистване на петролния разлив в Мексиканския залив.
Индексът на компаниите от борсата Nasdaq - Nasdaq Composite, отстъпи с 0,36 на сто до 2 288 пункта.
На валутните пазари еврото и доларът останаха стабилни, като нямаше особено резки движения и двойката остава в близост до нивото от 1,30 долара за евро. Зелените пари обаче поскъпнаха с около 1 на сто спрямо йената.
В рамките на деня петролът и златото поевтиняха с по около 2 на сто, регистрирайки най-големите си дневни спадове от 1 юли насам. Ценният метал пък достигна и най-ниското си ниво за последните три месеца.