България трябва да извърши отдавна отлаганите ключови реформи и да подобри инвестиционната среда, заяви в интервю за БНР заместник-председателят на ЕК и еврокомисар по бюджета и човешките ресурси Кристалина Георгиева.
Повод за коментара ѝ е представената през седмицата коригираната прогноза за икономическия ръст на страната от Европейската комисия. Българският еврокомисар препоръча премахване на административните пречки, за да се подобри инвестиционната среда.
„Това, че имаме ниски данъци, е добре, но очевидно не е достатъчно, защото се оказва, че на бизнеса му излизат през носа тези пречки, които се създават излишно по административен път”, коментира Георгиева.
Тя коментира и случилото се с КТБ, подчертавайки, че темата продължава да „тресе общественото мнение” и че са нужни гаранции, че казусът няма да се повтори.
„Ясно е, че не е лесно да се приключи тази тема. Не само това, което се случи с КТБ, а това, което продължава да тресе общественото мнение. Трябва да се затвори тази страница решително, но и да се създаде по-голяма увереност, че този случай няма да се повтори”, коментира еврокомисарят.
Припомняме, че във вторник ЕК повиши оценката си за икономическия растеж на България до 1% през 2015 г. и 1,3% през следващата година. Въпреки по-оптимистичната прогноза обаче ЕК залага продължаващ спад на инвестициите и очаква тенденцията да се отрази негативно на перспективите за растеж.
преди 9 години ...А,най-много, обичам ей тъй, нА, едни парашутисти да дойдат и да вземат да ми наливат акъл как е трябвало да съм работел, да съм правил реформи и т.н. Как сме живели изобщо досега без г-жа Георгиева, да му се не види? Наистина, масонството ще дойде Солта на Земята, май.И пипера, и чубрицата, и други, дето знайни и незнайни подправки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Щом Бойко Борисов го проумя - http://***.blitz.bg/news/article/314769значи работата върви макар ,че едва ли разбира просто е запомнил цифрата щото ако разбираше нямаше да е за плоскТова което аз твърдя е ,че сумата е 50 милиарда Плоският данък водещ до изтичане на милиарди в чужбина, поради това, че най-печелившите сектори са чужди монополи: Лукойл ,банки, ЕРП, фармацевтични компании, зелени енергии, телекоми, концесионери на подземни богатства, вериги - през 2013 г. приходите в бюджета от преки данъци са били 3,89 млрд. лв. (24,9% от данъчните постъпления), а от косвени данъци(ДДС,акцизи) 11,73 млрд. лв. (75,1%).В европейските страни СЪОТНОШЕНИЕТО е обратно - нека да не е обратното но да са колкото косвените т.е. от 3,89 да станат 11млрд. - губят се 7 млрд. годишно отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Проф.д-р Боян Дуранкев го каза хубаво - при 1% растеж ще настигнем доходите в ЕС след 100год. ако те стоят на едно място Ще започна с форумът организиран от Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност към Министерски съвет (ЦППКОП) и Института за икономически изследвания при БАН - http://***.bas.bg/академични-новини/събития/7343-кръгла-маса-методология-за-анализ-на-риска-от-данъчни-измами-и-данъчно-укриванеНад 4млрд.лв. са и ето фактите5 000 000 000 лв. е сенчеста икономика - се ощетява бюджета ГОДИШНО5 000 000 000 лв. са кражби през разходите на бюджета пак ГОДИШНО7 000 000 000 лв. плоският данък ощетява бюджета ГОДИШНО повече тук - http://atanasio.blog.bg/drugi/2013/08/02/kak-se-ograbi-bylgariia.1135939Описал съм основното в коментар 1 и специално 8 - http://darikfinance.bg/***/112887?&order=asc#comments отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години България трябва да се захване с реформите ми звучи точно като едновремешното :"Дайте другари, да дадем" отговор Сигнализирай за неуместен коментар