Навършването на 65-годишна възраст във Великобритания доскоро означаваше задължително пенсиониране и бъдеще с безкрайна почивка.
Но през 2016 г. това вече има друго значение – членство в единствената група, подкрепяща най-силно Brexit от референдума на 23 юни за членството в Европейския съюз (ЕС), пише Bloomberg.
По време на вота около 60% от британците на 65 и повече години гласуваха за напускане на най-големия търговски блок. Делът им е най-голям спрямо всички останали гласували групи. Иронията е, че възрастните са също и най-зависими от пенсиите, които са изправени пред влошаващ се недостиг на финансиране вследствие на Brexit.
Комбинираните дефицити на всички пенсионни схеми с дефинирани пенсии във Великобритания, обикновено спонсорирани от работодателите и обещаващи определено месечна плащане или обезщетение при пенсиониране, нараснаха от 820 млрд. лири (1,1 трлн. долара) до 900 млрд. лири само за една нощ след референдума, сочат данни на консултантската пенсионна компания Hymans Robertson. Оттогава към 1 юли общият дефицит е нараснал до 935 млрд. лири.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
преди 8 години Пишем нещо за са "разлаем кучетата". Ето нещо, което не важи за пенсионните фондове :"Дефицитите ще бъдат по-големи, ако доходността по британските ДЦК падне още.. Разбира се, че финансистите и ФЕД ще търсят условия да създадат криза, тоест да натрупат допълнителни печалби , но като цяло британците са по-мъдри и далновидни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години "Тежко бъдеще пред британските пенсионери" за което мечтаят всички пенсионери в България и около 90% от останалия свят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар