С помощта на специализираното издание Finanzen.net обобщаваме и днес накратко фактите, които ще оказват вероятно най-сериозно влияние на пазарите:
1. Борсите в Азия са на зелено
Азиатските водещи индекси отчитат ръстове. В Токио Nikkei 225 расте с около 1,36 на сто, в Шанхай Shanghai Composite добавя 1,74 на сто към стойността си, а Hang Seng отчита нарастване от 1,97 на сто.
2. Еврото е почти без промяна
Единната европейска валута се котира за 1,1481 долара – почти на непроменено ниво. В сряда вечер след публикуването на Бежовата книга на Фед валутата успя да поскъпне значително.
3. Netflix разочарова трейдърите
Услугата за онлайн видео Netflix разочарова анализаторите с по-слаб ръст на броя клиенти в САЩ. През третото тримесечие компанията е увеличила броя на абонатите си на родния си пазар с 880 хил. – доста под прогнозата за 1,15 млн.
4. Nike си поставя за цел приходи от 50 млрд. долара.
Американският производител на спортни стоки Nike възнамерява да увеличи приходите си с две трети в рамките на следващите пет години. Компанията си е поставила за цел да увеличи приходите до края на 2020 г. с 63 на сто до 50 млрд. долара (44 млрд. евро).
5. Топ мениджъри на Volkswagen се събират на кризисна среща
В четвъртък новият шеф в компанията Матиас Мюлер ще събере мениджърите си в 12 часа българско време, за да обсъждат последствията от кризата в компанията.
6. Фед е оптимист за американската икономика
Икономиката на САЩ продължава уверено пътя си към растежа, смята Федералният резерв. Икономическата активност се е повишила леко от средата на август до началото на октомври, показва Фед в т. нар. Бежова книга – доклада си за икономическата активност в редица области.
7. ЕЦБ: Увеличаването на лихвите от ФЕД може да е опасно
Увеличаването на лихвените проценти от страна на Федералния резерв на САЩ (Фед) може да има по-тежки глобални последици в сравнение с миналото, защото икономиката се промени, а централните банки имат малък опит в излизането от средата на нулеви лихвени проценти, твърди вицепрезидентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Витор Констанцио.
преди 9 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар